Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini davet ettiği buluşmada Yaşam Vadisi’ni anlattı. Beylikdüzü’nde kişi başına düşen 10 metrekarelik yeşil alanın vadinin bitimiyle beraber bu oranın 4 metrekare artacağını vurguladı.

Yaşam Vadisi’nin Beylikdüzü’nün simgesi olacağından söz ederek, projelendirme evresinden bilgi veren İmamoğlu, vadide yer alacak Çanakkale mücadelesini anlatan anıtın taslağını oluşturduklarını bildirdi. İmamoğlu, 7’den 70’e herkesin kendisini huzurlu hissedebileceği sanat atölyelerinin olduğunu, kentin dokusuna uygun nitelikli ağaçlarla bezenmiş bir yeşil alanın sunulduğunu kaydetti. Otopark alt yapısının da hazır olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, toplamda 8 kilometrelik bir uzunluğu olacak vadinin diğer etapları için de çalışmaların başladığını duyurdu.

Başkan İmamoğlu, toplamda 1 milyon metrekarelik Yaşam Vadisi’nin 250 bin metrekarelik 1. Etabının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda dopdolu ve keyifli bir organizasyonla açılışının yapılacağının da müjdesini verdi. “Bütünüyle Yaşam Vadisi tamamlandığında Beylikdüzü’ndeki insanlar, kişi başına yeşil alan ihtiyacının 4 metrekaresini buradan karşılamış olacak. Bu kentte “Yaşam Vadisi Gönüllüleri” kavramını oturtmalıyız. Bu alanda çevreye zarar verecek her türlü davranışa hayır diyeceğiz. Beraber yönetirsek mutlu ve başarılı bir ilçe oluruz. Önce İnsan, önce doğa dediğimiz Yaşam Vadisi’ni sizlerle buluşturmanın keyfini yaşıyorum.” diye de belirtti.