Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Beylikdüzü Klasik Konserleri, 3 -8 Temmuz tarihleri arasında Yaşam Vadisi’nde gerçekleştirilecek. Klasik müziğin evrensel ve geleneksel müzikle olan dostluğunu vurgulayacak konserlerde; Tolga Salman &Çellistanbul performansı, 3 tenorla “Ay Işığı Şarkıları” ve “Bin Efsanedir Anadolu” gala gösterisi ile Beylikdüzü sakinleri nezih yaz akşamları yaşayacak.
“Bin Efsanedir Anadolu” İle Gala Konseri

6 Temmuz Perşembe “Vadideki Tango” konseriyle devam edecek olan Beylikdüzü Klasik bu kez Türkiye’nin önemli çello topluluklarından biri olan Cellistanbul, piyanist Orçun Orçunsel ve solist olarak Bandeneon’da Tolga Salman’ı ağırlayacak. Tangonun romantik ve coşkulu dünyasına Yaşam Vadisi’ndeki izleyicileri davet edecek olan konserde bir de tango gösterisi olacak. Beylikdüzü Klasik’in bu seneki Gala Konseri 8 Temmuz Cumartesi ‘Bin Efsanedir Anadolu’ isimli gösteri sahnelenecek. İzleyenleri, bağrında nice efsaneyi barındıran Anadolu topraklarında, hem efsanelerle hem türkülerle hem de danslarla bir yolculuğa çıkaracak bu konserde; Şef Cem’i Can Deliorman yönetimindeki Bahçeşehir Üniversitesi Orkestrası, çok bilinen türküleri seslendirecek. Orkestraya Esra Çetiner Tural (soprano), Seçil Eyilikeder (mezzosoprano), Barış Yanç (tenor ve Engin Suna (bas) eşlik edecek.

Bu Sene Gündüz Etkinlikleri de Olacak

Beylikdüzü Klasik’in bu seneki en önemli yeniliklerinden biri de gündüz etkinlikleri olacak. Bu yenilik ile Beylikdüzü’nde bir hafta boyunca klasik müzik etkinlikleri aralıksız devam edecek. Sadece kadınların davetli olduğu müzikli bir oyun olan ilk etkinlik ‘Klasik Beş Çayı’, 4 Temmuz’da yine Yaşam Vadisi’nde gerçekleşecek.5 Temmuz Saat 17.00’da ise sadece çocuklar için bir eğitim etkinliği olan ‘Sihirli Saklambaç’ isimli müzikli oyun sahnelenecek. Dünyanın en önemli bestecilerden biri olan Mozart’ın çocukluğu ile buluşacak olan çocuklar, bestecinin hayatı ve eserleri hakkında eğlenceli bir hikaye dinleyecekler. Diğer etkinlik ise bir sürpriz, ‘Müzik Ruhun Gıdasıdır’ mottosu ile Beylikdüzü sakinlerinin birden bire karşısına çıkacak ezgileri ile Beylikdüzü Klasik, müzik severlere muhteşem bir program yaşatacak.