Bayramda Beylikdüzü’nde kalmayı tercih edenler için yapılacak çok güzel etkinlikler, gezilecek çok güzel mekanlar var.

Bu uzun ve sıcak tatilde biz niye güneye inemedik diye üzülmeyin zira Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Gürpınar sahil bayram tatilini değerlendirmek için harika bir yer. Bayramda Gürpınar sahilde denize girebilir, piknik yapabilir, eğlenceli bir bisiklet turuna çıkabilirisiniz..

Nostalji tercih edenler için eski beylik pazarı yanında canbazhane çok keyifli bir mekan. Türkiye’nin son canbazı Özdemir Turan adranelin dolu bir gösteriyle her akşam 8.30’da izleyiciyle buluşuyor.

Çay kahve ve dost sohbetleri için Beylikdüzü Belediyesi‘ne bağlı iki güzel mekan önerimiz var. Adnan Kahveci Mahallesi’nde bulunan Yaşam Kafe, kaliteli sunumları ve uygun fiyatlarıyla bayramda misafirlerini bekliyor. Yakuplu Sosyal Tesisleri de yemyeşil ve havadar bahçesiyle sıcak yaz akşamları için serin bir seçenek.

Yaşam Cafe Yaşam Vadisi 1. Etap Telefon: 0212 872 50 12
Yakuplu Sosyal Tesisler Telefon: 0212 876 95 94

2014 yılından bu yana mavi bayrak sahibi İstanbul West Marina Bayram tatilinde keşfedebileceğiniz yerlerden biri. Hem deniz sporları için bir başlangıç yapmak hem de marina içinde bulunan restoranlarda ailenizle birlikte güzel bir yemek istiyorsanız west istanbul marinayı gidilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.
Yakuplu Marmara Mh.Ulusum Cad. No:28

Günlük hayat koşuşturmacasında ihmal ettiğimiz en keyifli etkinlik sinema izlemek olsa gerek. Beylikdüzü Belediye Sineması bayramda sinema severleri bekliyor. Yenilenmiş salonlarında ücretsiz ikramlarla izleyeceğiniz filmin keyfi bir başka olacak.

Beylikdüzü’nün bir başka sinema mekanı da migros sinemaları. Yakın zamanda yenilenen salonlarında vizyon filmlerini görmek hatta bir festival havasında birkaç farklı film izlemek de eğlenceli bir seçenek.

Antikalara ilgisi olanlar için Beylikdüzü’nde Antikacı Dede’nin yeri görülmeye değer. Yıllardır topladığı eski eşyaları küçük dükkanında sergileyen Abdullah Ekmen’in koleksiyonunu görebilir, yakınlarına anlamlı baram hediyeleri alabilirisiniz.

Adres: Dereağzı Mahallesi Begüm Sk Kapta-ı Derya yanında
En güzel sabah, sporla başlayan sabahtır.. Bayramda bol bol dinlenmek ve vücudunuzu, ruhunuzu yenilemek için Beylikdüzü korulukları muhteşem mekanlar. Her sabah korulukta yürüyüş yapabilir, çamların nefis kokusunu içinize çekebilir, tatil dönüşü enerji depolayabilirisiniz.
Bayramların anlamı dostluk, dayanışma ve ziyarettir. Beylikdüzü’nde kalacaklar elbette ziyaretlerini yapacak ve eski bayram alışkanlıklarını sürdürecekler. Biz de bir ziyaret mekanıyla önerilerimizi noktalayalım. Beylikdüzü Huzurevi sakinleri her bayram ziyaretçilerinin yolunu gözlüyor. Siz de anlamlı bir ziyaret yapmak istiyor ve biraz olsun yalnızlık paylaşmak istiyorsanız bayramda huzur evi ziyareti anlamlı bir seçenek.
İyi bayramlar ve iyi tatilller….