Beylikdüzü Belediyesi‘nin girişimi ile kültürel, sosyal, sanat ve spor alanlarına dönüşen Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ile Gürpınar’ın çehresi değişecek. Merkez, toplam 5.000 m2’lik alanda iç mekan düzenlemeleri ve güçlendirmeler ile bir sosyal merkez olarak tasarlandı.

400 m2’lik spor ve sosyal aktivite merkezi, 230 m2 genişliğe sahip kütüphane salonu, üniversite ve lise öğrencilerine yönelik 26 adet derslikten oluşan toplam 250 m2’lik bir alan ile gençlerin sık gittiği noktalardan biri olacak. Ayrıca BEYGEM Kursları da verilecek.

500 m2’lik düğün salonu ile vatandaşların mutlu günleri için ideal bir ortam da sunacak olan merkez, bayanlara yönelik spor salonu, kültürel ve mesleki kurslar, sahne sanatları eğitimi salonu sayesinde kadınların sosyal hayat içinde daha verimli bir biçimde yer almalarını sağlayacak.

Kültür, sanat, spor ve etüt kurslarıyla vatandaşların gelişimine katkıda bulunacak. Beylikdüzü Belediyesi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde vatandaşla anında iletişim ve çözüm için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Hizmetleri ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne ait hizmet birimleriyle de hizmet verecek. Gürpınar Muhtarlık da binada yerini alacak.